City of Angels†

7. april 2014 at 18:03 | Fleur. |  theme of the week
"Město v oblacích"
Jakmile jsem si přečetla téma týdne, ihned se mi vybavila jistá myšlenka, s kterou bych se teď s vámi chtěla podělit. Na tomto serveru je spousta blogerů a každý má jinou představu, proto mi dovolte, abych se svou kapkou představivostí také přispěla do moře nápadů.

Nevím, zda tomu u vás bylo stejně, ale toto téma ve mně vyvovalo jistý pocit klidu a míru. Jak tak nad tím ale uvažuji stále víc a víc, napadla mě další myšlenka, tudíž Vám sem postupně napíšu obě. Nyní již přestanu kecat nepodstatné věci a vrhnu se rovnou k tématu.

První věc, která mě napadla, bylo nebe. Ne ovšem jen tak ledajaké, vím, že většině z vás to možná bude připadat jako blbost, avšak 100 lidí, 100 názorů. Chtěla bych jen říct, že nejsem věřící, ale i přesto jsem si představila nebe plné krásných velkých mraků, kde je pouze klid, mír a láska. Nenachází se zde nenávist, předsudky, starosti a ani jiné negativní věci. Zkrátka prostě ráj. Abych řekla pravdu, opravdu netuším, proč mě toto napadlo jako první, třeba mám jen velmi bujnou fantazii a sama bych si přála se do takového prostředí dostat. Moc dobře vím, že jsem tak trochu domýšlivá, ale snění ještě nikdy nikomu neuškodilo, no ne?Po delším uvažování mě však napadla další myšlenka, tentokrát již není obohacena fantazijí, ale je založena na faktu. Bohužel se již nejedná o pozitivní myšlenku plnou dobrých věcí, jde spíš o problém naší současné populace. Problém, za který můžeme jen a jen my, lidstvo. Znečišťování přírody. Město v oblacích lze totiž také chápat, jako město, které je celé zahaleno dýmem. Například od dopravních prostředků, továren a dalších věcí. Zkrátka smog.

Kdybych nad tímto tématem měla opravdu uvažovat, byla bych tu velmi dlouho. Domnívám se ovšem, že tento problém nejde nijak vyřešit, jelikož lidstvo tolik pokročilo, že to bude čím dál tím horší, až nakonec bude NAŠE planeta Země zahubena úplně. A tak mě napadá, buďme rádi za to, co je dnes, zítra to může mít mnohem horší.
Děkuju všem, kteří si mou nepatrnou úvahu přečetli, snad jsem alespoň trochu obohatila téma týdne. Budu ráda za Vaše názory.
 

2 people judged this article.

Comments

1 Carrie. | Email | Web | 7. april 2014 at 18:45 | React

Ahoj, rada si ťa zoberiem medzi svoje affs ;) Ps: to mesto je naozaj úžasné :)

2 chloé | Web | 7. april 2014 at 19:05 | React

Obojí je velice zajímavé. Snění je úžasná věc, a proč by člověk nemohl snít třeba i o ráji, ač není věřící?
Bohužel, Zemi si ničíme, lidé jsou svině. Ale ano, zítra může být hůř.

A mimochodem, ta písnička mě také napadla :D

3 Monka | Web | 7. april 2014 at 19:59 | React

Myslím, že si túto tému poňala naozaj skvelo, sama by som sa asi bála napísať nejakú úvahu na túto tému, pretože sa takýchto tém skrátka bojím, bojím sa, že by som nevedela čo napísať, no páči sa mi tvoje zmýšľanie aj o tom znečisťovaní prostredia a tak :)
inak ďakujem za komentár na blogu :)

4 bebs. | Web | 7. april 2014 at 20:34 | React

Také mesto plné lásky, kde nie sú žiadne problémy, by sa asi páčilo každému :3
No druhé ponímanie je o čosi realistickejšie, keďže je to pravda. čo samozrejme nie je ani trochu dobré, keďže týmto ničíme celú planétu...

A ďakujem pekne za komentár :3
A čo sa Larryho týka... Stále je ťažko povedať, čo je pravda a čo nie. Ale myslím, že keď je šťastný Louis, tak by sme mali jeho rozhodnutie rešpektovať i my. Navyše, je to jeho vec. Ak je pre neho pravý Harry, tak by sme ho mali podporovať, ak miluje Eleanor, tak platí to isté. A už vôbec nie ho spamovať nepodloženými tvrdeniami, a už vôbec nie vyhadzovať El pred oči, ako zabraňuje možnému vzťahu medzi Harrym a Louisom. Pretože či už je Larry pravda alebo nie, Eleanor je stále človek, ktorý ma city, a nikto na tomto svete si nezaslúži, aby dostával takéto správy.
Ale ak by som sa mala prikloniť k nejakému tvrdeniu, tak to je Elounor. Pretože keby bol Larry pravda, tak by podľa mňa s tým už vyšli najavo, predsa len, nie je to niečo, čo by mali skrývať pred svetom. A nech si už všetci myslia čo chcú, podľa mňa je Louis s El šťastný, čo si len a len zaslúži.
Ale zase, ako si písala v článku vyššie, sto ľudí, sto chutí.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement