June 2014

READY FOR 30STM

29. june 2014 at 15:49 | Fleur. |  my thoughts
Ano, ano, patřím mezi ty šťastlivce, kteří mají tu příležitost vidět skupinu 30 Seconds To Mars naživo. Nedokážu ani slovy popsat, jak nadšená jsem. Přecházelo tomu sice pár komplikací, ale když jsem se dozvěděla, že nakonec půjdu, začala jsem brečet štěstím. Onen šťastný den je již zítra, tedy 30.6. Abych měla na celou tuto událost vzpomínky, rozhodla jsem se na svůj blog přispět novým článkem. Pokud jdete taky a nemáte žádné informace, koukněte se na facebook |linky dám níže|, kde najdete všechny informace. Například to, že jsme se jako Echelon dohodli, že půjdeme v bílé nebo také, že každý si vyrobí transparent s nápisem THANK YOU. Neváhala jsem, našla jsem si doma nějaké starší tílko bez potisku a šla tvořit, není to nic světoborného, ale jsem s tím spokojená.
Nevím, jestli budu fotit a natáčet, protože si chci koncert hlavně užít na vlastní oči, ale snad alespoň pár fotek pořídím, jednak protože jsem je slíbila kamarádce a také proto, abych měla alespoň nějaké vzpomínky.
Tady máte linky, kde naleznete informace o zítřejším koncertu:
https://www.facebook.com/events/770435772997120/?ref=25 |Bílá noc|
https://www.facebook.com/events/328341100652451/ |transparent s nápisem THANK YOU|

Již výše zmíněný transparent, který snad doufám bude dostatečně vidět.

Mé tílko, s kterým jsem se patlala asi hodinu, protože mi vyschla černá fixa na textil.

A nakonec lístky (jdu s kamarádkou), bez kterých by všechno ostatní bylo k ničemu.

Aneb pokus o umělecké fotky

27. june 2014 at 18:03 | Fleur. |  photos
Jak jsem již zmiňovala v předchozím článku, přidávám sem další sérii mých fotek. Tentokrát je zde především krajina, no a poslední fotka je moje oko, původně jsem ho sem nechtěla přidávat, ale je to jediná fotka, která je focena normálním fotoaparátem, takže taková trošku VIP. Fotky jsou foceny efektem, který v mobilu mám a jinak nejsou již dál upravované. Na některé fotky jsem pyšná no a některé se mi zas tak nezamlouvají, ale stejně tu mají své místo.
Včera jsem se se třídou procházela z jednoho konce Prahy na druhý, jelikož jsme museli točit dokument o Praze. To bych to samozřejmě nebyla já, kdybych si z onoho ''výletu'' nepřivezla přinejmenším 200 fotek. Ty nejlepší z nich vyberu |jestli vůbec nějaké takové jsou| a zase je sem přidám. Vím, že jsem zatím přidávám pouze samé fotky, ale slibuju, že tu budou samozřejmě i články týkající se jiných věcí.
Fotky krajiny jsou takovým mixem; okolí mého bydliště a taky z místa, kde jsem s kamarádkama byla na horách |ne, nebyl sníh :D|


Nature and beauty belong to the eyes consuming it

25. june 2014 at 21:46 | Fleur. |  photos
Jelikož mezi mé záliby patří fotografování, rozhodla jsem se s vámi podělit o mé úlovky. Vhodných fotek jsem našla víc, než jsem původně předpokládala, což jsem se opravdu divila, a tak je rozdělím do dvou článků. V tomto článku najdete fotky rostlin a v tom dalším takový mix. Nevlastním zrcadlovku a ani jiný fotoaparát, tudíž jsou tyto fotky pořízené mým mobilem.
Možná se divíte, proč někdo, kdo má zálibu ve focení nevlastní zrcadlovku. Odpověď je jednoduchá. Ano, miluju focení, ale jen jako koníček, tudíž si myslím, že pořízení drahé zrcadlovky by byly zkrátka vyhozené peníze. No uvidíme. Možná v budoucnu.
Některé fotky jsou přímo z naší zahrady a jiné jsem si přivezla z biologického kurzu, kde jsem byla se školou. Teď už vás nechám v klidu, abyste si mohli prohlédnout ty moje veledíla patlanice.


♡The Perks of Being Yourself♡

25. june 2014 at 14:42 | Fleur. |  theme of the week
"Originalita neroste na stromech"

Obzvlášť v dnešní době vám hodně lidí bude říkat, jak právě oni jsou originální a vybočují z řady normálních lidí. Otázkou ovšem je, jestli opravdu jsou tak výjimeční. Dovolim si na tuto otázku odpovědět jediným prostým ne. Možná se mnou někteří z vás souhlasí a další vrtí hlavou a řikají si, proč by někdo nemohl být originální. Netvrdím, že nikdo nemůže být originální, pouze poukazuji na skutečnost, že valná většina těch, kteří se tím chlubí, jsou stejní jako my ostatní.
To, že někdo stále vyvádí nějaké praštěné věci a říká si, že je alespoň originální totiž podle mého vůbec originalita není. Vždyť si jen představte kolik lidí žije na naší planetě Zemi, opravdu si stále myslíte, že někdo kvůli své výstřednosti je opravdu originál?

Dostávám se k dalšímu podstatnému bodu. Je originalita v téhle době možná? Vždyť lidstvo je tu už nějaký ten pátek a i když si mnozí z nás myslí, že se mohou pyšnit svým výrazným stylem, jsem si téměř jistá, že to, co považuje jeden jedinec za originalitu, nosí další stovka lidí. Originalita opravdu neroste na stromech, dovoluji si dokonce tvrdit, že originalita téměř vymřela. Notak, přiznejme si, kdyby byl originální každý druhý z nás, jak to většina o sobě tvrdí, proč by spisovatelé psali knížky stále o tom samém tématu? Proč ještě někdo nepřišel s nějakým novým vynálezem, který by všem vyrazil dech? A takhle bych se mohla ptát stále dokola.
Protože prostě originalita stále více mizí a lidi se inspirují, někdy dokonce i přímo kopírují, od jiných.