♡The Perks of Being Yourself♡

25. june 2014 at 14:42 | Fleur. |  theme of the week
"Originalita neroste na stromech"

Obzvlášť v dnešní době vám hodně lidí bude říkat, jak právě oni jsou originální a vybočují z řady normálních lidí. Otázkou ovšem je, jestli opravdu jsou tak výjimeční. Dovolim si na tuto otázku odpovědět jediným prostým ne. Možná se mnou někteří z vás souhlasí a další vrtí hlavou a řikají si, proč by někdo nemohl být originální. Netvrdím, že nikdo nemůže být originální, pouze poukazuji na skutečnost, že valná většina těch, kteří se tím chlubí, jsou stejní jako my ostatní.
To, že někdo stále vyvádí nějaké praštěné věci a říká si, že je alespoň originální totiž podle mého vůbec originalita není. Vždyť si jen představte kolik lidí žije na naší planetě Zemi, opravdu si stále myslíte, že někdo kvůli své výstřednosti je opravdu originál?

Dostávám se k dalšímu podstatnému bodu. Je originalita v téhle době možná? Vždyť lidstvo je tu už nějaký ten pátek a i když si mnozí z nás myslí, že se mohou pyšnit svým výrazným stylem, jsem si téměř jistá, že to, co považuje jeden jedinec za originalitu, nosí další stovka lidí. Originalita opravdu neroste na stromech, dovoluji si dokonce tvrdit, že originalita téměř vymřela. Notak, přiznejme si, kdyby byl originální každý druhý z nás, jak to většina o sobě tvrdí, proč by spisovatelé psali knížky stále o tom samém tématu? Proč ještě někdo nepřišel s nějakým novým vynálezem, který by všem vyrazil dech? A takhle bych se mohla ptát stále dokola.
Protože prostě originalita stále více mizí a lidi se inspirují, někdy dokonce i přímo kopírují, od jiných.
Zvlášť jsem si v posledních několika letech všimla, že slovo originalita, nebo případně slovo k ní příbuzné, je velmi oblíbené u dospívajích ve věku od 11 do 15 let. Miluju, když jdu někam nakupovat a na každém rohu potkám ty slavné kindergangy. Průměrný věk je 13 let a to, co jsou schopni říct je až poněkud zarážející, zkrátka nevychovaní a namyšlení spratci, ale o tom jindy. Pojintou je, že tyhle skupinky dětí, se pyšní tím, že mají nejvíc stylové oblečení a jsou na výši, není to tak, ale nechme je žít v tomhle jejich ideálu, třeba jednou vyrostou, doufejme. Taky si o sobě myslí, jak jsou bůhví originální, ale opak je pravdou. Stačí když tu vzpomenu jejich oblíbené slovo SWAG a myslím, že to mluví za vše, dále bych je už nerozebírala.

Někteří máte možná stejný názor a někteří zas možná souhlasit nebudete. Každopádně, kdyby se tu našel někdo, kdo by chtěl přispět i svým názorem, budu jen a jen ráda.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Holy | Web | 25. june 2014 at 16:04 | React

Máš krásný blog!:O
povahou určitě jsme original.. každý máme něco co druhý nemá i přes tu skutečnost že na světě žije 7 miliard lidí (?) :D ale vzhledově nikdo není originalní pokud třeba nemá jenom jedno ok nebo ucho uprostřed hlavy. To je jedinečné, ale taky  nemožné :D aspoň myslím :)
určitě s tebou souhlasím s tím že ti co nejvíc remcaj o své originalitě ve skutečnosti jí postrádají..:)

2 bebs. │ littledreamers.blog.cz | Web | 25. june 2014 at 20:31 | React

Originalita už vymrela. Myslím, že naša spoločnosť už dosiahla ten bod, kedy je už úplne všetko, už nejde vymyslieť nič iné, nič lepšie.
S tými deťmi súhlasím. I mňa to celkom štve, nechápem, na čo sa hrajú :D

A čo sa týka Larryho... Nechce sa mi to písať znova, ale môj názor máš už pri článku "City of Angels" (hneď pod týmto) :D Nijako sa nezmenil, takže keď tak, máš to tam :3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement